PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34582}

Transporter

The Transporter
7,3 272 764
oceny
7,3 10 1 272764
5,7 14
ocen krytyków
Transporter
powrót do forum filmu Transporter

Na temat całej serii

ocenił(a) film na 6

Opinie, jakie można znaleźć na temat Transportera, są różne. Dla jednych to wspaniały film akcji, inni mieszają go z błotem z powodu nierealności. Moje zdanie będzie gdzieś po środku, czyli dobry przeciętniak. Obejrzałem ten film trzy razy. Za pierwszym razem działał chyba czar Stathama, za drugim razem już nie byłem taki zadowolony z tego filmu, trzeci raz wystarczy, było już nudnie. Pewnie jeszcze kiedyś tam obejrzę Transportera jedynkę, natomiast z kolejnymi częściami jest tak jak było z moim oglądaniem części pierwszej: dwójka - gorzej, trójka - tragicznie. Wypaliło się. Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na nakręcenie czwórki. Szkoda mi tylko w tym całym zamieszaniu Jasona, bo lubię tego aktora.

ocenił(a) film na 8
chemas

realność w kinie akcji??? a co to takiego? :D
T-r 1 akurat z całej serii jest najmniej wyfajerwerkowany i momentami też parodiuje kino akcji( muzyka przy scenie rozwałki w domu zleceniodawcy po wysadzeniu auta czy na początku złodzieje w kominiarkach wyglądający jak ostatnie pierdoły), tego dystansu zabrakło w kolejnych częściach, które są już raczej niezamierzoną parodią :D

ocenił(a) film na 6
yeticzek

Pełnej realności to nie ma w żadnym gatunku filmowym, chyba że mówimy o filmie stricte dokumentalnym. Chodziło mi raczej o to, że filmy akcji mogą być bardziej lub mniej realistyczne. To znaczy można dopuścić się pewnych nadużyć, jeżeli ma to służyć prowadzeniu i rozwijaniu akcji, ale bez przesady. A co do pierwszego Transportera masz rację, także miałem wrażenie lekkiej parodii kina akcji, a w kolejnych chyba same siebie sparodiowały :D

ocenił(a) film na 5
chemas

Ale ja nie widzę, aby przy gatunku ''akcja'' pisało również komedia :)
A tak na serio, to zgadzam się z tymi bzdurami i przesadą. Wszystko ma swoje granice. Jeżeli ktoś tego nadużywa, to nie można przymykać tak po prostu oczu. Robienie z widza idioty, też może nieźle wku,rwić. Mi wówczas kończy się cierpliwość i dystans to takich widowisk. Tu w ''jedynce'' jeszcze jakoś to da się strawić, ale i tak były momenty gdzie miałem ochotę przerwać seans.
Parę słów dlaczego:

http://www.filmweb.pl/film/Transporter-2002-34582/discussion/Nie+zadzieraj+z+kur ierem,1889326

pozdro Przemku

ocenił(a) film na 6

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones